Araç Kiralamak İçin Sayısız Nedeniniz Var!

Trafiğin neredeyse her şehrinde yoğun olduğu bir ülkede yaşarken araba sahibi olmamak bir nevi özgürlük sayılabilir. Fakat, ayağınızı yerden kesecek dört tekere ihtiyaç duyacağınız durumların oldukça fazla olduğunu da kabul etmeniz gerekir.


Araç kiralama, özellikle 21.yüzyılın şehirli gezginleri tarafından giderek daha fazla tercih edilen bir seçenek haline geldi. Zira, oto kiralama için her zaman sağlam bir sebep bulunabilir; keyifli bir aile tatili, iş gezisi veya arabanızın tamirde olması gibi. Araba sahibi olmayabilir ya da özel bir davete şık bir arabayla katılıp herkesi bir geceliğine de olsa şaşırtmak istiyor bile olabilirsiniz.


Koşullarınız ne olursa olsun, araba kiraladığınızda sayısız avantajla tanışacağınız kesin denebilir.


Kiralık Araba Hareket Özgürlüğü Sağlar!


Aracınız olsun ya da olmasın bir şehre uçakla gidiyorsanız, iki ayağınızın üstündesiniz demektir. Yani şehri toplu taşımanın yardımıyla ve yürüyerek gezmeniz gerekir. Araba kiraladığınızdaysa, hareket özgürlüğünüzü elinize aldınız demektir!Tatilinizin tadını çıkarırken taksi fiyatları, tarifeler veya otobüs durakları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Rotanızı dilediğiniz gibi belirler ve son otobüs saatine geri sayım olmaksızın keşfetmenin tadını çıkarırsınız. Direksiyon sizde olduğundan, şehir merkezinden biraz daha uzakta bulunan bir otelde rezervasyonunuzu yaparak tasarruf dahi edebilirsiniz. Cebinize kalan para, araç kiralama ücretini telafi edecektir, ayrıca hareket özgürlüğünün de tadını çıkarırsınız.


Araba kiralama, taksi veya otobüsle ulaşılması imkansız olan uzak yerleri, gizli yolları ve saklı manzaralı restoranları ziyaret etmenizi sağlar. Yeni tanıştığınız bir şehirde araba kullanmak oraya ait hissettirir; kendinizi oranın yerlisi gibi hissedersiniz. Çünkü sadece yerlilerin bilebileceği o saklı hazinelere genellikle otobüsle erişemezsiniz. Üstelik tren istasyonunda veya havalimanında sizi bekleyen bir arabadan daha havalı bir şey yoktur. Bagajınızı otobüse, tramvaya veya yer altına taşımak zorunda kalmadan ya da taksilerle uğraşmadan tatilinize doğru tam gaz yola koyulmak gibisi yoktur.


Kiralık Araçlar Konforlu ve Cebinizin Dostudur


Şehirde araba kiralamanın da kendine has bir özgürlüğü vardır. Hele ki büyük bir şehirde yaşıyorsanız, araba sahibi olmamanız bir lütuf sayılabilir. Park yeri sıkıntısı yaşamaz, bakım için para ödemez, her mevsim lastik değiştirmekle uğraşmazsınız. Peki ya yüklü bir erzak alışverişi için markete gitmeniz gerektiğinde veya şehre yakın bir yerde ufak bir hafta sonu kaçamağı yapmak istediğinizde ne olacak? “Keşke arabam olsaydı” diye hayıflanmanıza gerek kalmadan, hemen aklınızdaki aracı kiralayabilirsiniz.Halihazırda arabası olanlar da aynı konfor ve rahatı deneyimleyebilirler. Arabanız var diye araç kiralamayanlardansanız bir daha düşünün deriz. Evet, kullanmak için aldınız o arabayı, ancak bazı durumlarda kendi aracınızı garajda bırakmak kesinlikle konfor getirecektir. Örneğin, gideceğiniz yere varmak için dört saatten fazla araba kullanmanız gerekecekse ve özellikle de çocuklarla seyahat ediyorsanız, kendi arabanızı sürmeye değmez. Düşük maliyetli uçak biletinizi alıp havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanmanız daha mantıklı olacaktır; indiğinizde rent a car tabelasını takip edin yeter. Uzun sürüş saatleri kaza yapma riskini artırır ve gideceğiniz yere aç ve bitap düşmüş olarak varırsınız. Sık sık verilen molalar, yakıt masrafı ve yorgunluk sizi tatile hem maddi hem de manevi anlamda yorgun başlatır.


Deneyimleyin


İster kendi şehrinizde ister tatilde olun, konforlu bir seyahat için ucuz araç kiralama en avantajlı tercihtir. Yine de araç kiralamak için tatile gitmeniz ya da özel bir durumun içinde olmanız gerekmez. Otomatik arabaları seviyor ama almaya cesaret edemiyorsanız kararınızı bu şekilde verebilirsiniz. Gerçekten hoşunuza gidip gitmediğini veya hala manuel olanı tercih edip etmediğinizi görmek için otomatik bir araba kiralamak hem bilgilendirici hem de keyifli olacaktır. Araç kiralama şirketleri, saatlik hizmetler veriyorlar. Bu sayede, satın almadan önce kiralayarak arabalar hakkında bilgi sahibi olan birçok insan var.


Kişisel ve özel günler için de araç kiralayabilirsiniz. Afilli bir araba, iş ortaklarınızın karşısında belirli bir imaj oluşturmanızı sağlayabilir. İhtiyaçlarınıza göre en uygun araç kiralama modelini 4x4, aile minibüsleri, üstü açılır spor arabalar arasından seçebilirsiniz. Sonuçta romantik bir hafta sonu iş gezisi ile aynı şey değil.