top of page

Araç Muayenesini Ertelememeniz İçin 7 Sağlam Neden

Arabanız en değerli yatırımlarınızdan biridir ve onun bakım programına ayak uydurmanız uzun bir birliktelik için oldukça önemlidir. Sonuçta ister ayak işlerine koşmak ister işe gidip gelmek için olsun, arabanız her zaman yanınızda. Ona iyi bakın, çünkü ihtiyacınız olacak…


Durumun farkında olsanız da hayatın normal akışı araç bakımını ertelemeniz için sayısız sebep sunabilir, hele ki bu günlerde! Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını alışkın olduğumuz rutinimizin temellerini derinden sarstı. Yeni tip coronavirüs ile mücadelemiz sürüyor ve Doost olarak biz de bu konuda doğru adımları atıp hem müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı korumak adına maksimum çaba sarf ediyoruz. Ancak araç sahibi olmanın ne demek olduğunu da çok iyi biliyoruz. Arabanızın servisi ziyaret etme zamanı geldiğinde, dışarıda kol gezen virüs yüzünden burnunuzu kapıdan dışarı dahi çıkarmak istemiyor olabilirsiniz. Tamam, çok haklı bir sebep. Bu günlerde araç servisleri arasında mekik dokumak pek o kadar mantıklı sayılmaz. Fakat gerekli işlemleri ne kadar ertelerseniz sıkıntı o denli büyüyecektir.


Aracınız muayene, periyodik bakım veya lastik değişimine ihtiyaç duyduğunda artık Doost’unuzu çağırabilirsiniz. Doost, Özel Şöför Hizmeti ile gerekli işlemleri sizin yerinize halleder. Üstelik hizmetinizi ne zaman ve hangi serviste istediğinizi tamamen sizin tercihiniz. Sizi dilediğiniz servise ulaştırmaksa bizim işimiz.


Kısacası artık, herhangi bir acil bakım hizmetini ertelemek için bahaneniz yok!


Araç Bakımı Neden Önemlidir?Aracınızla yola çıktığınız her anda güvende olmanın anahtarı düzenli araç bakımıdır. Arabanızı ne sıklıkta kullandığınız fark etmez, asıl dikkat etmeniz gereken bakımını gerekli sıklıkta yaptırıp yaptırmadığınız noktası.


İşte periyodik bakımının önemini gösteren 7 neden:


1) Güvenli Sürüşü Artırır


Araç bakımını rutininde sürdürmek yol güvenliğinizi artıracaktır. Ani araç arızaları oluşmasını ya da parçaların bozulmasını önleyecektir. Eğer araç muayene randevunuzu aksatmazsanız olası problemleri önceden çözüp arıza riskini ortadan kaldırmış olursunuz.


2) Arabanızın En İyi Performansı Göstermesini Sağlar


Artan güvenliğin yanı sıra düzenli muayene ve bakım aracınızın daha iyi performans göstermesini sağlayacaktır. Daha iyi lastik çekiş kuvveti, daha dengeli bir direksiyon ve daha güvenilir bir motor hayal edin. Rutin araç işlemlerinizi aksatmadığınızda bunların hepsi mümkün. Dediğimiz gibi, periyodik bakım ve araç muayene randevusuna vakit bulamamanızın artık hiçbir önemi yok. Doost'lara özel, zamandan kazandıran kaliteli ve kullanışlı bir hizmet seçeneği olarak özel şöforlerimiz sizinle! Doost Çağrı Merkezini arayarak randevunuzu almanız sadece birkaç dakikanızı alır, sonrasını ise bize bırakabilirsiniz. Arabanızı TüvTürk muayene merkezlerine götürür en iyi şekilde performans göstermesini sağlarız.


3) Paranız Cebinizde Kalır


Arabanıza gerektiği gibi bakarsanız, ilerde oluşabilecek daha büyük, daha maliyetli sorunların ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz. Arabanızı sağlıklı tutmak için şimdi biraz ödemeyi mi, yoksa önemli bir hizmeti atlamaya karar verdiğiniz için yolda çok daha fazlasını mı ödemeyi tercih edersiniz? Gerçi Doost, yol yardım hizmetleri ile en uygun fiyatları ve en kaliteli hizmeti ile her halükarda yanında olacaktır. Yine de biz bir düşünün deriz.

4) Benzin Maliyetini Düşürür


Arabanıza iyi baktığınızda, bir damla bile yakıt israf etmez. Ancak temel muayene ve bakım hizmetlerden birini atlarsanız, gaz miliniz biraz düşebilir. Bu, benzin deponuzu daha sık doldurmanız gerektiği anlamına gelir -ki bu da zamanınızı ve paranızı boşa harcamanıza sebebiyet verir.


5) Size Zaman Kazandırır


Bakım programınıza uyarak, arabanızın çalışmasını engelleyebilecek daha büyük sorunları önlemiş olursunuz. Arıza kapınızı çalarsa ve büyük bir oto tamir sorunuyla karşı karşıya kalırsanız, arabanızı günlerce hatta haftalarca süremeyebilirsiniz. Modern çağda zaman çok değerli! Ancak Doost'tan emrinize amade, profesyonel bir şöför hizmeti ayarlarsanız, zamanınızı her anlamda daha akıllıca kullanmış olursunuz.


6) Araba Değerini Yüksek Tutar


Arabanızı yakın veya uzak bir gelecekte satmayı planlıyorsanız, bakım programınıza uymanız şarttır. Bu hizmetler size sadece daha keyifli bir sürüş deneyimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda aracınızın değerini de yüksek tutar.


7) Doost, Sana Dört Dörtlük Hizmet Sunar!


Çağımızda zaman çok değerli ve günümüz koşullarında kalabalıklara girmek bir hayli tehlikeli. Ancak, aracınızı bakımsız bırakmanın uzun vadede hem sizin hem de aracınız için ne kadar sakıncalı olabileceğini artık biliyorsunuz. En iyisi, her türlü oto bakım hizmetiniz için Doost’unuzdan yardım istemek. Araç muayene randevu alma işlemi için hemen Doost Çağrı Merkezini arayın, 24 saat içinde kapınıza kadar gelelim ve ülkenin her yerindeki lisanslı uzman kadromuzla aracınıza ihtiyacı olan tüm hizmeti verelim. Sizse gününüze devam edin.


Dilerseniz Özel Şöför Hizmetimizi kullanarak size en yakın Auto King bayilerine gidebilirsiniz. Zira, tüm Auto King servis ve hizmetlerinde Doost'lara özel %25 indirim faydalanarak araç bakımızını yaptırmanız mümküm. Bir taşla iki kuş varmak diye buna denir!

bottom of page