top of page

Dünya Radyo Günü: Yolculuğunuza Keyif Katacak En İyi Araba Radyo Frekansları

Radyolar, hem bilgilendirmek hem de eğlendirmek için yüz yıldan uzun bir süredir hayatımızdalar ve o kadar yaygınlar ki; hem uzak hem de yakın mesafelerden bağlantı ve iletişim kurma şeklini kökten değiştiren bu aletin büyüleyici tarihi ve teknolojisi, artık kimsenin aklına gelmiyor.


1900’lü yılların ortalarından itibaren yalnızca evlerde değil araçlarda da yaygın bir şekilde yer alamaya başlayan radyo, yolculukları çok daha keyifli hale getirme konusundaki başarısını yıllar içinde hiç kaybetmedi. Nitekim bu başarısı, 2011 yılında UNESCO’nun Bilgi ve İletişim Komisyonu tarafından kabul edilen bir öneriyle taçlandırıldı ve Birleşmiş Milletler Radyosu’nun kuruluş günü olan 13 Şubat, Dünya Radyo Günü olarak kabul edildi.


Biz de vazgeçilmez yol arkadaşlarından biri olan radyolara ithaf edilen bu özel günde sizin için her moda uygun en iyi radyo kanallarını listeledik. Hepsini radyodan veya online uygulamalardan keyifle dinleyebilirsiniz.


Dünyayı Dinleyin

Radyo bir zamanların en inanılmaz teknolojisiydi ve şimdiki inanılmaz teknolojilerin ortaya çıkması için bilim tarihine atılmış önemli bir temeldi. Günümüzde radyonun çok çok uzaktan kuzeni interneti kullanarak, her zamanki frekansınıza alternatif şahane radyo kanallarına ulaşabiliriz. İnternetin sunduğu ücretsiz müzik hazinelerinden birkaçını bonus olarak aşağıya bırakıyoruz.


Tsf Jazz

Jazz severleri yepyeni bir altın madeni bulmuş gibi sevindirecek bu frankafon jazz frekansında türün her dönemden her halini dinleyebilmeniz mümkün. Radyoyu canlı dinleyebileceğiniz gibi beğendiğiniz yayınları arşivleyebilirsiniz de.


Radio Garden

Bu site, tüm dünyanın radyosunu ayağınıza getiriyor! Önünüzde açılan dünya haritasından dilediğiniz ülkeye tıklayın ve o anda canlı yayında olan tüm radyo kanallarına ulaşın. Yepyeni müzik keşifleri için şahane bir fırsat.


Radioooo

Radioooo, diğer adıyla “müzikal zaman makinesi” sizi 1900’lardan günümüze radyolarda hit olmuş sayısız şarkıyla buluşturan bir site. Tarih aralığını seçin, tuşa basın ve müziğin gücüyle zamanda yolculuk yapın.

Yerinde Duramayanlara: Radio FG

“Gelecek Kuşak İçin Müzik” sloganıyla elektronik müziği Türkiye’ye sevdiren Radio FG; Armin Van Buuren, Tiesto ve David Guetta gibi efsane isimlerin ülkemize getirmesiyle tanınıyor. Elektronik müziği bir yaşam tarzı haline getiren FG, kesintisiz yayın akışıyla elektronik müziğin efsanelerini dinleme imkanı sunuyor. Radio FG, arabada dinlenecek müzikler denince akla gelen ilk radyo kanallarından biri.


Ruh halinize uygun araba şarkıları, bazen yolculuğu daha anlamlı ve keyifli bir hale getirmenin en iyi yolu olabilir. En iyi radyo kanalları yabancı, yerli ve farklı müzik türlerindeki kesintisiz yayın akışları sayesinde günün her saatinde sürücülere eşlik ediyor. Peki, Dünya Radyo Günü’nde sizin dinleme listenizde hangi radyolar var?


Yabancı Müzik Sevenlere: Metro FM

Türkiye’nin en iyi yabancı müzik radyo kanalları arasında yer alan Metro FM, 1992 yılındaki ilk yayın açılışını manidar bir şekilde Queen’in “Radio Ga Ga” parçasıyla yaptı. Yabancı müziğin sevilen adresi, kurulduğu ilk günden bu yana en çok dinlenen radyo frekansları arasında ilk sıralarda yer almayı sürdürüyor. “Limitsiz Hit Müzik” sloganıyla dinleyicilerini en yeni yabancı şarkılarla buluşturan Metro FM, arabada müzik keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için en iyi tercihlerden biri.


Türkçe Pop Hayranlarına: PowerTürk FM

En iyi Türkçe radyo kanalları arasında yer alan PowerTürk FM, Türk Pop müziğinin en sevilen isimlerini dinleyicilere sunuyor. Top müzik listelerinin favori şarkılarının yer aldığı kesintisiz bir yayın akışı sunan PowerTürk, Pop müzik hayranları için harika bir müzik şöleni sunuyor. Eve Dönüş, Pop Corn, Naftalin Mix ve Önce Müzik gibi programlar, PowerTürk’ün en sevilenleri arasında yer alıyor. Yolculuk boyunca keyifle eşlik edeceğiniz şarkılar arıyorsanız, en iyi pop radyo kanalları arasında yer alan PowerTürk FM favoriniz olmaya aday.

Rock Müzik Tutkunlarına: Radyo Eksen

Modern hayatın ve modern müziğin birlikteliğini temel alan yayın akışıyla Radyo Eksen, en popüler radyo kanalları arasında yer alıyor. 1 Kasım 2000 tarihinde yayına başlayan Eksen, Rock müzik tutkunlarının favorisi. Metal, punk, grunge ve farklı rock müzik türlerinde yayın yapan Eksen radyo frekansları İstanbul bölgesinde karasal olarak dinlenebiliyor. Radyo Eksen, geçmişten günümüze pek çok Rock efsanesini yolculuklara ortak ediyor.


Arabesksiz Olmaz Diyenlere: Baba Radyo

Tüm şarkılar neşeli olmak zorunda değil ya. Bazen tek istediğimiz arabesk müziğin dokunaklı ezgileriyle baş başa kalmak olabiliyor. Arabesksiz olmaz diyenler için en baba parçaları sunan Baba Radyo, “Babanı Dinle” sloganıyla arabesk müziğin en sevilen şarkılarını dinleyicileriyle buluşturuyor. En iyi araba radyo frekansları arasında geniş dinleyici kitlesiyle ilk sıralarda yer alan Baba Radyo, yoğun duyguların eşlik ettiği yolculuklar için ideal bir kanal tercihi.


İflah Olmaz Romantiklere: Slow Türk

Romantizm, tanımlaması oldukça güç bir duygu. Bu duyguyu en iyi şekilde yansıtabilen şeylerden biri ise şüphesiz ki müzik. “Aşkın Frekansı!” sloganıyla en derin duyguların tercümanı olan Slow Türk, 2000’li yılların başından bu yana iflah olmaz romantiklerin favorisi. En sevilen araba radyo frekansları arasında yer alan Slow Türk ile romantik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


Gündemin Nabzını Takip Edenlere: TRT Radyo Haber

Yolculuk sırasında dünya gündeminden kopmak istemeyenler için TRT Radyo trafik canlı yayını ve dünya gündemi gibi konuları dinleyicilere aktarıyor. TRT Haber televizyon kanalıyla ortak yayın gerçekleştiren radyo kanalı, dinleyicilerin en güncel gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyor. Spor, hava durumu, ülke ve dünya gündemi gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmak için TRT Radyo Haber’e kulak verebilirsiniz.bottom of page