top of page

Oto Kaporta Hasar Onarımının Farklı Türleri Nelerdir?

Hiçbir aracın kazalara karşı bağışıklığı yoktur. Direksiyonun başına geçtiğiniz her an beklenmedik bir sürprizle karşılaşma olasılığı ile çıkarsınız yola. Hava durumu, seyir halinde yaşanabilecek çarpışmalar, çamurluktaki problemler ve ihmal, otomobil kaporta hasarı söz konusu olduğunda akla gelen ilk faktörlerdir. Hasarın ciddiyetine bağlı olarak onarım süreci büyük ölçüde değişiklik gösterecektir. Hiçbir hasar birbirine benzemez ve her biri ayrı tedavilere ihtiyaç duyar. Haliyle arabanızı en profesyonel ellere bırakmak aklınızdaki tek çözüm yöntemi olmalı. Neyse ki bu işi çok iyi yapan koskoca bir ekiple dostuz.


Hasar ne kadar ağır olursa olsun aracınızı ilk günkü gibi gıcır gıcır yapacak AutoKing’e gidip bir Doost olduğunuzu söyleyin yeter. AutoKing’te tüm bakım ve onarım işlemlerini kapsayan indirimimiz tam gaz devam ediyor! Mini onarım, hasar onarımı, pasta-cila, klima temizliği gibi hijyenik ve estetik hizmetlerin yanı sıra rutin olarak yaptırmak istediğiniz bakım hizmetleri için de AutoKing’ın kapısını çalabilirsiniz. AutoKing’in tüm servis ve işçilik hizmetlerini kapsayan %25’lik indiriminden faydalanmak için tek yapmanız gereken Doost uygulaması üzerinden tarafınıza tanımlanacak kampanya kodunu almak.


AutoKing servis ekibi her türlü kaporta onarımını gerçekleştirebilir. Bu yazımızı okuyarak farklı türler hakkında bilgi edinin veya aracınızın onu ilk aldığınız gündeki gibi görünmesini sağlamak için servis randevunuzu şimdiden planlayın.


Oto Kaporta Onarım Türleri

Aşağıdaki oto kaporta onarım türlerinden herhangi birini gerçekleştirmek için herhangi bir kaportacıya gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Zira, son teknoloji ekipmanları ile aradığınız profesyonel ekip AutoKing’de sizi bekliyor, üstelik Doost'a özel indirim fırsatıyla! Fakat önce, tüm marka ve modelleri üretildikleri günkü özelliklerine döndürebilecek onarım türleri ve aşamaları hakkında biraz bilgi sahibi olalım.


Çizik ve Boya İşleri


Çentikler ve çizikler sadece estetik bir kaygı yaratmazlar. Çizilmiş veya eksimiş boya, aracın gövdesini su, tuz ve pas ve korozyona neden olan diğer elementlere maruz bırakabilir. Hasarlı alana birinci sınıf bir astar ve araba kaporta macunu uygulayarak bu sorunu hemen çözebilmek mümkündür. Bir sonraki aşama ise araç boyama olacaktır. Çizikleri ışıltılar içinde yok etmek için üzerine atılan cila ile aracınız fabrikasından çıktığı ilk günkü kadar parlak olacaktır. Çizik, alttaki metale nüfuz edecek kadar derin değilse; hasarlı boya tabakasını temizlemek, alttaki boya katmanlarını ve ardından yüzeyi düzleştirmek için alanı parlatmak tüm sorunları ortadan kaldıracaktır.


Hasar Onarım


Çarpışmalar genellikle küçük bir çizikten daha fazlasıyla sonuçlanır. Daha ciddi hasarlarsa, değiştirilmesi gereken tüm gerekli parçaları sipariş edilmelidir ve ardından –hasarın ciddiyetine göre, herhangi bir yapısal veya gizli hasar olup olmadığını incelemek için arabanın bir bölümünün sökülmesi gerekebilir. Gerekli parçalar takıldıktan sonra aracınız tekrar bir araya getirilir. Son olarak araç hasar geçirdiği asla anlaşılmayacak şekilde boyanır ve cilalanır. Kötü hava koşulları da aracınızı servislik edebilir. Araba kaportasının bir numaralı düşmanı dolu göçük düzeltme, ustalık isteyen bir onarım sürecini gerektirecektir.


Tampon Tamiri

Bazen çarpışmanın yükünü çeken tampondur. Arabanızın gövdesindeki hasar büyük ölçüde kurtulmuş olsa da, tamponunuz hala dağılmış olabilir.

Hasarlı bir tamponu yeni gibi bir görünüme kavuşturmak için astarlama, sızdırmazlık ve yenileme işlemleri yapılır. Eğer gerekliyse önceden onarılması ve yeniden şekillendirilmesi gerekebilir. Tampon kurtarılabilir durumda değilse, sizin için yeni bir tane sipariş edebilirler veya kurabilirler.


Oto Cam ve Pencere Tamiri


Aracınızın gövdesi camdan bir barikata da sahiptir; ön cam ve diğer camlar, aynalar ve ampuller gibi. Pencerelerdeki ve ön camlardaki çatlaklar genellikle hasarlı alana yapışkan bir madde enjekte edilerek onarılabilir. Farlar, arka lambalar ve sinyal lambaları için pencereler, ön camlar, aynalar, ampuller ve plastik muhafazalar da profesyonel ekiplerce kolayca değiştirilebilir. Aracınızın sadece kaportasındaki değil camlarındaki çizikleri de yok edebilmeniz mümkünüdür. Oto cam çizik giderme dışında oto cam buğu önleyici, oto cam çatlak tamiri ve cam filmi de oto servislerin sağladığı hizmetler arasındadır.


Oto Kaporta Onarımınızı Doost ve AutoKing Desteğiyle Planlayın


Artık ne tür bir oto kaporta tamirine ihtiyacınız olduğuna dair bir fikriniz olduğuna göre Doost uygulamasına üye olarak kampanya kodunuzu alabilir ve AutoKing’e giderek servis randevusu alabilirsiniz. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi almak için tık tık.

bottom of page