top of page

Uzaktan Çalışanlar İçin İstanbul’a Yakın İlham Verici Destinasyonlar

Dünyayı iki senedir etkisi altına alan pandeminin bir sonucu olarak, nasıl ve nerede çalıştığımız önemli ölçüde değişti. Geçtiğimiz yılları evden çalışarak geçirebilenler, çalışma alanları yaratma konusunda yaratıcılığın sınırlarını zorlamış, alışılmışın dışına çıkmışlardı. Havadar balkonlar, yumuşak kanepeler ve hatta mutfak tezgahlarında derme çatma ofisler kurmak zorunda kaldılar. Bazıları, pandeminin başından itibaren geçici olarak yeni şehirlere ve kasabalara taşındılar. Ve şimdi, her zamankinden fazla insanın evden çalışması ve birçoğunun ofisten ayrılmaya istekli olması nedeniyle, uzaktan çalışma sadece mümkün olmakla kalmıyor, aynı zamanda memnuniyetle karşılanıyor.Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, ilk etapta evlerinin konforlu ortamında çalışmayı tatmin edici buluyorlardı. Ancak uzaktan çalışmanın pek çok şirket tarafından kabul görmesi ve kalıcı olmaya başlaması ile birlikte, hemen hemen herkes şehirdeki küçük dairelerinden veya banliyö evlerinden kaçmanın hayalini kurar oldu ve artık bunu gerçeğe dönüştürebilecek pek çok seçenek de mevcut.

Dizüstü bilgisayarınızı açık havada kurmanın hazzını yaşatıp iş için ihtiyacınız olan motivasyonu size fazlasıyla sunacak mükemmel pastoral destinasyonları sizin için seçtik. Yolculuklarınızın rehberi doost ile aracınıza atlayıp güvenle çıktığınız kısacık bir seyahatle kendinizi şahane bir yerde bulabilmeniz mümkün.


Unutmayın ki Doost, bu keyifli destinasyonların yolculukları da keyifli olsun diye her an senin yanında. Yolculuğunu gölgeleyecek her türlü talihsizlikte çağırman yeter, Doost çözer!


Narköy Ekolojik Otel


Ellerinizin doğaya değeceği ekolojik otel Narköy, Kocaeli’nin Kerpe ilçesinde yükseliyor. İstanbul’dan yaklaşık iki saat uzaklıkta yer alan üç tarafı ormanlarla çevrili arazisi ile burası, Türkiye’nin tek dünyanınsa sayılı eğitim odaklı otellerinden biri.
14 odası, aile ve grup konaklama ünitelerinin yanında; yörük çadırı, organik çiftlik yemeklerinin pişirildiği restoranı ile bu otelde kalmak harika bir deneyim olacaktır. İş stresinin üzerinize bindirdiği her türlü yükten kurtulabileceğiniz bir ortama gideceğinizin garantisini verebiliriz. Peynir ve ekmek yapımından doğada farklı biçimlerde var olma yöntemlerine kadar geniş bir alanda atölye çalışmalarına da katılabileceğiniz Narköy’de, bireylere yönelik NLP, Kaygı ve Stres Yönetimi gibi alanlarda da hizmet verilmekte.


Sekoya Dağ EviSonbahar tadını çıkarmanın en iyi yolu kendini doğaya vurmak değildir de nedir? Öyle ki, yeşili bol olan yerde sonbaharın renk skalası da çok olur. İşte, Yalova’nın Armutlu ilçesine bağlı Selimiye köyünde konuşlanan Sekoya Dağ Evi, misafirlerine sonbaharın en güzel şovunu sunabilecek bir konumda yer alıyor. Şehrin gürültüsünden uzakta, huzur ve doğanın içinde bir ortam sunan bu dağ evi sekiz kişiye kadar konaklama imkanı sunuyor. Molalarınızda mantar avına çıkabilir, kahvenizi yudumlarken doğal yaşamı deneyimleyebilir, mesai bitimindeyse mangalınızı yakabilirsiniz.


Akçayaka Dağ EviOrman ve göl manzarası karşısında çalışmaktan kim sıkılabilir? İznik, Şerefiye köyünde çamlık orman içerisinde yer alan bu dağ evi, şöminesinden bahçede kamp ateşine sonbaharın ilhamını yakalayabilmek için en ideal yerlerden biri. Böylesi bir yerde, elinizde kahve dizinizde battaniyeniz ile toplantılara katılmak bile keyif verecektir. Geniş bahçesi, mangalı ve masa tenisi ile burada vereceğiniz molaların tadını ne ofisinizde ne de evinizin konforlu çalışma ortamında bulabilirsiniz.


Nest Sapanca


Rotamızı bu sefer de Sapanca’ya çeviriyoruz. İstanbulluların en popüler kaçamak noktasında, şehrin kalabalığından uzaktaki Nest arazisi, dört farklı yuva seçeneği ile uzaktan çalışmanın tadına varmanız için her şeye sahip.


Sapanca Gölü manzarası en geniş olan köylerden biri olan İlmiye'de 8 dönüm çam ormanı içinde konuşlanan bu villalar modern mimarileriyle de konforlu bir konaklama sunuyor. Yazın tüm evlerin ortak kullanabileceği bir havuz da mevcut. Fakat bu mevsimde, havuza dökülen yaprakları izlemeye bile gidilir.


Palivor Çiftliği


1700-1800’lü yıllarda şarap yapılan, hayvan yetiştirilen, genellikle Bulgaristan ve Rum kökenli insanların yaşadığı çiftliklerden biri olan Palivor, halen daha doğanın içinde üretmeye devam eden bir yer. Çiftlikte yetişen her şeye mağazaları üzerinden de ulaşabilirsiniz ya da direk yerine gidip yiyebilirsiniz!

İstanbul’a arabayla 2,5 saatlik mesafedeki Palivor Çiftliği’nin organik tarlalarla dolu 140 dönümlük arazisinin üzerinde 10 ayrı müstakil çiftlik evi bulunuyor. Burada konaklarken tam anlamıyla inzivaya çekilebilir, işlerinize odaklanabilir ve dört bir yanı ormanlarla çevrili bu yerin verdiği ilhamla yaratıcı işler çıkarabilirsiniz.bottom of page