top of page

Yol Kenarı Güvenliği: Doost’u Beklerken Yapmanız Gerekenler

Uzun yolculuklarda, aracınızla seyir halindeyken bazı talihsiz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Aniden lastiğinizin patlaması ya da beklenmedik bir kaza gibi durumlar nedeniyle yol yardım çekici hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Cebinizdeki uygulama Doost, her sürücünün başına gelebilecek bu olaylar karşısında her zaman yanınızdadır. Fakat Doost’u beklerken kendinizi ve sevdiklerinizi güvende tutmanız son derece önemli. İşte, yol kenarı güvenliği hakkında bilmeniz gereken ipuçları…


Yol Kenarı Güvenliği İçin Önemli İpuçları


Hemen harekete geçin: Trafikte seyir halindeyken herhangi bir sorunla karşılaştığınızda aracınızı yol kenarında güvenli bir yere park etmeye çalışın. Eğer zaman kaybederseniz aracınız yolun ortasında kalabilir.


Aracınızı yoldan uzak tutun: Yol kenarına park etmeniz gereken durumlarda dinlenme tesislerini veya yol kenarında ışık bulunan aydınlık noktaları tercih etmeye çalışın. Kuytu yol köşelerinde, virajlarda veya dar yollarda durmamaya özen gösterin. Lastiğiniz çok kötü durumda olsa bile emniyetli bir yer bulmaya çalışın.

Çevrenizdekileri sorun yaşadığınıza dair uyarın: Aracınızla yolda kaldığınızda trafikteki diğer araç sürücülerini de durumdan haberdar edin. Dörtlü lambalarınızı yakın, kaputunuzu açın ve varsa üçgen reflektörlerinizle onlara gerekli uyarıyı yapın. Böylece diğer sürücüler sizin aracınızla sorun yaşadığınızı fark edebilir, bu da olası çarpmaları önleyebilir.


Trafikte olduğunuzu unutmayın: Otobandaysanız yol yardım hizmetini çağırmadan önce trafik akışından uzak durduğunuza emin olun. Yol kenarında güvenli bir şekilde aracınızı tamir edemiyorsanız kapılarınız kilitli ve emniyet kemeriniz takılı bir şekilde araçta beklemeniz en iyisidir.


Yardım kabul etme konusunda dikkatli olun: Trafikte sorun yaşadığınızı görenler size yardımcı olmak isteyebilir ama iyi niyetli olup olmadıkları konusunda dikkatli olmalısınız. Bu tip durumlarda güvenilir bir arkadaşınıza, aile üyenize haber verebilir ayrıca karayolları yol yardım hizmet hattını arayarak ne yapmanız gerektiği konusunda fikir alabilirsiniz.


Süper Doost ile 7/24 Yol Yardım Hizmeti Sizinle


“Yolda kaldım!” diye üzülmeyin! Doost 7/24 yol yardım hizmeti hizmetini uygulamadan dilediğiniz zaman çağırabilirsiniz. Fakat, bundan sonraki yolculuklarınızda güvende hissetmek ve başınıza böyle bir şey bir daha geldiğinde hazırlıklı olmak için Süper Doost’a abone olun. Eğer Süper Doost üyesi olursanız yol yardım hizmet paketi seçenekleri ile sınırsız kullanım, otomatik yenileme avantajını yakalayabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman aboneliğinizi iptal etme hakkına da sahipsiniz. Yıllık veya aylık olarak abone olabileceğiniz Süper Doost paketi ile 100 km’ye kadar ücretsiz çekici kullanımı, 7/24 telefonda destek & organizasyon hizmeti ve 2 gün ücretsiz ikame araç hizmeti gibi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Süper Doost sınırsız yerinde yardım hizmeti kapsamında; ücretsiz lastik değişimi, akü şarjı, motosiklet yol yardım ve oto çilingir gibi hizmetlerle de yanınızdadır.

Süper Doost yol yardım İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasına yardım ulaştırır; sorun yaşadığınız yere en yakın hizmet noktasından hızlıca yardım almanızı sağlar. Siz de Doost uygulaması üzerinden Süper Doost aboneliğinizi seçebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda sınırsız yol yardım hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.


bottom of page